Budżet obywatelski PG 2019. Głosowanie rozpoczęte!

Budżet obywatelski PG 2019. Głosowanie rozpoczęte! 


Do 28 listopada można głosować na projekty zgłoszone w ramach tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego Politechniki Gdańskiej.
W ramach budżetu obywatelskiego PG 2019 zgłoszonych zostało w sumie 38 projektów, w tym 23 projekty pracownicze i 15 studenckich. To więcej niż w ubiegłym roku! Po zgodnej z Regulaminem weryfikacji zakresu, budżetu, lokalizacji i zgodności z przepisami, utworzono wstępną listę projektów dopuszczonych i niedopuszczonych do głosowania. Do głosowania zostało dopuszczonych  w sumie 19 projektów pracowniczych (w tym dwa projekty skonsolidowane w jeden), a także 12 projektów studenckich.

Z opisem projektów można zapoznać się tutaj: pracownicze oraz studenckie. 

Głosowanie rozpoczęło się w środę, 21 listopada o północy i potrwa przez tydzień – do 28 listopada, do godz. 23:59.

Interaktywne karty do głosowania dostępne są [tutaj].

W dniach 21-28 listopada (oprócz 22 listopada) przy bibliotece w holu Gmachu Głównego udostępnione zostaną dwa stanowiska komputerowe, z których będzie można zagłosować.

Projekty, które zyskają największe poparcie w głosowaniu zostaną wpisane do budżetu PG i będą zrealizowane do końca 2019 r. Do rozdysponowania, podobnie jak w latach poprzednich, jest w sumie pół miliona zł, z czego 350 tys. zł będzie stanowić budżet na realizację projektów pracowniczych, a 150 tys. zł na realizację projektów studenckich.

Harmonogram dalszych prac nad budżetem obywatelskim PG 2019

  • Do  28 listopada, do godz. 23:59 – głosowanie 
  • 6 grudnia, po godz. 12:00 – ogłoszenie listy rankingowej projektów 
  • 13 grudnia, do godz. 12:00 – termin składania pisemnych odwołań 
  • 20 grudnia, po godz. 12:00 – ogłoszenie ostatecznej listy projektów do realizacji 

Zasady dotyczące budżetu obywatelskiego zostały określone w jego Regulaminie.
Więcej informacji na temat budżetu obywatelskiego Politechniki Gdańskiej można znaleźć pod adresem: https://pg.edu.pl/budzet_obywatelski

Zachęcamy do głosowania!


Partner strategiczny