JAK PRZEKIEROWAĆ MAIL STUDENCKI NA PRYWATNY?

Jako studenci, mamy obowiązek regularnie sprawdzać naszą uczelnianą pocztę. Co prawda nie ma idealnej metody na przekierowanie naszej poczty studenckiej, więc zawsze należy ją sprawdzać poprzez poczta.pg.gde.pl, aczkolwiek by przyśpieszyć informację o otrzymaniu wiadomości, warto utworzyć sobie przekierowanie wiadomości z poczty w domenie poczta.pg.edu.pl na prywatną, z jakiej codziennie korzystamy. Prezentujemy poniżej, jak to zrobić:

A

1. Najpierw logujemy się na naszą pocztę poprzez adres poczta.pg.edu.pl, dalej klikamy na ustawienia, jak na rysunku.

B

Następnie klikamy na "Filtry".

C

Teraz trochę więcej klikania. Jeśli jakiś zbiór filtrów jest już utworzony, klikamy na niego (B), jeśli nie, to tworzymy nowy (A) i go wtedy wybieramy(B). Następnie w zakładce filtry klikamy przycisk nowego filtru (C) i opisujemy jego szczegóły, wpisując jego nazwę (D), następnie wybieramy "W stosunku do przychodzących wiadomości: wszystkich" (E), "wyślij kopię do" (F), wpisujemy nasz prywatny adres e-mail (G) i wtedy klikamy zapisz (H).

D

Poprawnie utworzony filtr powinien być widoczny w zakładce filtry pod nazwą, jaka została mu przypisana. Voila!

Teraz należy przetestować filtr - najlepiej wyślijcie sobie wiadomość na Wasz adres uczelniany i sprawdźcie, czy przekierowanie działa. Nie jest to metoda niezawodna, więc warto mimo wszystko regularnie sprawdzać pocztę studencką, by mieć pewność, że żadna ważna wiadomość nam nie umknie.

Poradnik przygotował Łukasz Rusajczyk. Pierwsza wersja tego poradnika była już wcześniej dostępna na stronie wrseti.pl. W razie zauważenia różnic w funkcjonowaniu przekierowania tego typu na różnych wydziałach, bądź też błędów czy zmian w interfejsie poczty uczelnianej, prosimy o informację na adres marceli.formela@sspg.pl.